Ifjúsági információs portál -
Online városi diákújság, Békéscsaba

2024. május 19., vasárnap

Közösségi ikonok

Facebbok-oldalunkInstagram-oldalunkYouTube csatornánkRSS csatornánk

Keresés az oldalon

Diákszemmel a konfliktus kellős közepén! Jegyzet a háború első 24 órájában

Jelenleg Ukrajna és Oroszország nincs éppen baráti viszonyban egymással, háborúznak. De, hogy mikor is voltak, arra talán a szüleink vagy nagyszüleink tudnának választ adni. Ezért hagyatkozzunk a mai állapotokra, amelyek hatásait mi magunk is érezhetjük. A kérdés, hogy a mi életünkre milyen kihatással lehet a két ország közt feszülő, majd most háborúvá növekvő ellentét?

Írta:   |  Forrás:   |  Rovat: Pad alatt
Megjelent: 2022. február 24., csütörtök 21:21
Írta:   |  Forrás:
Rovat: Pad alatt
Megjelent: 2022. február 24., csütörtök 21:21

Jelenleg Ukrajna és Oroszország nincs éppen baráti viszonyban egymással, háborúznak. De, hogy mikor is voltak, arra talán a szüleink vagy nagyszüleink tudnának választ adni. Ezért hagyatkozzunk a mai állapotokra, amelyek hatásait mi magunk is érezhetjük. A kérdés, hogy a mi életünkre milyen kihatással lehet a két ország közt feszülő, most háborúvá növekvő ellentét?

Magyarország, az Ukrajnával való közös határa miatt, hamar bekerülhetne a darálóba. Először, mint magánember, valószínűleg a gazdasági hatásait éreznénk. A gázellátottságunk lesz veszélyben a nézeteltérésük következtében. Azt követően, nyilvánvalóan a haderőnk rátermettségére is szükség lehet. A tűz közelében könnyen megéghet az ember, akármelyik szempontot vesszük figyelembe.

 

Forrás: 24.hu

 

A konkrét kérdés, hogy én, mint csabai diák vajon érzem-e a kitörni készülő vulkán jelenlétét? Talán. Ez a legjobb válasz rá. Mint egy áltagos, 18 éves diák, időm egy részét a közösségi médiás felületeken töltöm nap mint nap. Ez egy olyan világ, ahol bármi másodpercek alatt elterjedhet, ami jelen esetben sok mindent vonzhat maga után. Számomra meglepő volt látni, ahogyan az orosz tankok felsorakoztak Ukrajna határban. Ott, ahonnan egy szempillantás alatt elindíthatják a lavinát, ami már el is indult. Ezekről az eseményekről, szinte azonnal, a manapság nagyon jól ismert, Tiktok nevű alkalmazásról tájékozódtam.

Ha az internet világában egy ilyen komoly helyzetről, egy főképpen fiataloknak szóló platformról tájékozódhattunk, akkor vajon milyen háttere lehet maguknak a fegyveres erőknek? A modern fegyverkezés kis szeletét ismerve, talán mindenki veszélynek lesz kitéve. Szerintem el sem tudjuk képzelni, milyenek lesznek az összecsapások következményei.

Közben már hallhatjuk a fegyverek ropogását, a fenyegetéseket egyik vagy másik oldalról. Nem tudom a világ felkészült-e egy ilyen méretű ellentétre és a fegyveres konfliktusra, ráadásul közel sem tűnik úgy, hogy a vitázó felek házon belül tartják a balhét. De igaza van a nagyhatalmaknak, ki akarna félelemben élni?

De én hiszek benne, hogy passzív ellenállóként elérhetjük azt az eredményt, hogy a konfliktusnak, közvetlenül ránk, nem lesz hatása. Azonban segítséget adhatunk a bajbajutottaknak. Ezért úgy gondolom nem érdekünk belebonyolódni ebbe a kiélezett helyzetbe, és ahogy látom, nem is tervezzük a közeljövőben.

De mégis a világnak ki kell állni egy ilyen, világot érintő, probléma mellett, ami bizonytalanabb, mint bármi más jelenleg. Senkinek sem lehet az érdeke, egy újabb, mindennél hangosabb háború.

Copyright

Békéscsabai Alkotó Média (BAM)

©2018-2024
Minden jog fenntartva!