Íme néhány tipp, miként valósítsd meg a rövid és hosszú távú céljaid egyaránt.
1.Írd össze az erősségeid!
Fontos, hogy teljesíthető elvárásokat tárj magad elé. Ehhez az erősségeid, kiváltságaid elismerése kulcsfontosságú. Amennyiben még nincs ötleted arról, mivel szeretnél foglalkozni a jövőben és milyen tantárgyakat kell előtérbe helyezned hozzá, akkor érdemes először ezekre a kérdésekre válaszolnod:
Attól független, hogy már megtaláltad azt, amiben jobban akarsz teljesíteni, nem szabad, hogy ez az egészéged rovására menjen. A sok tennivaló miatt szinte lehetetlen mindig kialudnod magad. Hagynod kell magadnak legalább egy szabad órát naponta, amikor nem a további teendőiddel foglalkozol, hanem csak pihensz, utána pedig annyit tanulsz, amennyi az agyi kapacitásod nem terheli túl és beágyazódik az emlékeidbe alvás közben.
Érdemes utána nézned, hogy ismersz-e olyan embert a környezetedben, aki motiválni tud az életével és a munkásságával. Ha már tudod, hogy valaki ezelőtt véghez vitte azt, amit te magad elé kitűztél, az nagyon sok erőt tud adni a további sikerekhez.
A sikerek elérésének egyik bevált lépése, ha elképzeled, ahogy megvalósul a célod. Ehhez semmi másra nincs szükséged, csak az akaratodra és a képzelőerődre. Lásd magad előtt a képet, ahogy átnyújtják a kívánt osztályzatod vagy a sikeres nyelvvizsgád, érettségid. Hidd el, ha elképzeled mikre vagy képes, az többet segít, mint gondolnád.
Ez az utolsó, egyben kiemelten fontos állomása a tanulási motivációdnak. Fel kell hagynod azzal, hogy eltemeted magadban a már elért sikereid, mert az idő elteltével észre se tudod venni, mennyi remek dolgot vittél már véghez. Merj büszke lenni magadra! Ha megkapod azt, amiért sokat dolgoztál, akkor újságold el a barátaidnak vagy a családodnak, ettől nem leszel dicsekvő. Tisztában kell lenned a már elért céljaiddal, melyek hatással vannak az elkövetkezendőkre.