Ifjúsági információs portál -
online városi diákújság, Békéscsaba

2019. augusztus 25., vasárnap

Közösségi ikonok

Facebook YouTube Instagram RSS

Idén is bejutott az ESTÖRI döntőjébe az Andrássy csapata

2018-ban az Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium csapata nyerte az ESTÖRI Kreatív Történelmi Versenyt, amelyre idén is esélyesek, hiszen ezúttal is bejutottak a döntőbe, amelyre április 27-én kerül sor a kismartoni Esterházy kastélyban.

Írta:   |  Forrás: Sajtóközlemény / BAM  |  Rovat: Ügyes
Megjelent: 2019. február 25., hétfő 09:44

Két napon át, február 21-én és 22-én tizennégy vidéki, három határon túli és hat budapesti középiskola összesen harminc, háromfős, kilencedik és tizedik osztályos diákokból álló csapata mérte össze tudását az ESTÖRI Kreatív Történelmi Verseny középdöntőjében. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központjának dísztermében megrendezett eseményről 14 csapat jutott tovább az április 27-i, kismartoni döntőbe, köztük az Andrássy hármasa is.

Ahogy azt mi is megírtuk, 2018-ban az iskola hármasa (Farkas Réka, Perlaki Anna, Szlávik Zsófia – Felkészítő tanár: Barát Tünde) nyerte meg a versenyt, amelyre az Andrássy idei triója is is esélyes, hiszen Budapest és Győr két-két, valamint Debrecen, Kassa, Nagykanizsa, Nemesvámos, Pécs, Ráckeve, Révkomárom, Sárospatak és Sopron egy-egy csapata mellett ők is ott lesznek a döntőben.

Az Andrássy csapatát idén Véró Petra, Czinkota Fruzsina, Szűcs Anna alkotja, felkészítő tanáruk pedig Horváth Csaba. Az idei téma: Hagyomány és modernitás – Sorsfordítók a XX. században, fókuszban az 1930-as évektől, a politikai jobbratolódástól a kommunista hatalomátvételen keresztül az 1956-os forradalomig és az azt követő megtorlásig tartó időszak áll. A XX. század történelmi viharait, politikai, ideológiai szélsőségeit sorsfordító személyek portréin, történetein keresztül tanulmányozzák a versenyzők.

Foki Tamás, a zsűri elnöke, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium történelemszakos igazgatóhelyettese értékelésében kiemelte: „Azokat a képességeket szeretnénk fejleszteni, amelyek az iskolai oktatásnak nem mindig állnak a középpontjában: a kreativitást, a kooperációt, a kommunikációt és az önálló kutatómunkát. A verseny harmadik évada is alátámasztja, hogy jó úton járunk, hiszen rendkívül magas színvonalú, sokszor publikálásra alkalmas prezentációk és kisfilmek születtek, néha teljesen ismeretlen, újonnan feltárt huszadik századi sorsfordítókról.”

A döntőre április 27-én kerül sor a kismartoni Esterházy kastélyban, amelyről természetesen mi is beszámolunk majd.

Az ESTÖRI Kreatív Történelmi Versenyről bővebben ide kattintva olvashatsz.

A 2019-es döntőbe jutott csapatok:

Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium – Békéscsaba
Véró Petra, Czinkota Fruzsina, Szűcs Anna
Felkészítő tanár: Horváth Csaba

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – Budapest, VIII. kerület
Vörös Emese, Kárpáti sára, Kovács Ajsa Petra
Felkészítő tanár: Tokár Gábor

BMSZC Puskás Tivadar Távközlési Technikum Infokommunikációs Szakgimnáziuma – Budapest, IX. kerület
Orosz Tamás, Varga Vencel, Zéman-Kiss Mátyás
Felkészítő tanár: Sós Ferenc

Tóth Árpád Gimnázium – Debrecen
Csató Bence, Fazekas Viktória, Silling Dorottya
Felkészítő tanár: Dr. Sztancs Lászlóné

Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium – Győr
Bedő Glória Vivien, Karcagi Ágnes, Zsoldos Barnabás
Felkészítő tanár: Barkó Gábor Ágoston, mentor: Kohán Mátyás

Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium – Győr
Déri Barnabás, Horváth Dorottya, Rózsavölgyi Klára
Felkészítő tanár: Barkó Gábor Ágoston, mentor: Mersits Vivien

Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola – Kassa (Szlovákia)
Gerenyi Gergő, Kisiday Filip, Berta Dániel
Felkészítő tanár: Spišák Veronika

Batthyány Lajos Gimnázium – Nagykanizsa
Dömötör Zsóka, Fata Flóra, Orbán Dorina Kira
Felkészítő tanár: Alexa Mercédesz, Alexa Péter

Fehérlófia Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola – Nemesvámos
Dékmár Gergő, Gloch Zalán, Küronya Frigyes
Felkészítő tanár: Dr. Bagladi Orsolya, Molnár Lajos

Széchenyi István Gimnázium – Pécs
Monostori Áron, Uzsák Martin, Bakó Erik
Felkészítő tanár: Baracs Nóra

Ady Endre Gimnázium – Ráckeve
Darabánt Réka, Novák Botond, Olasz Ferenc
Felkészítő tanár: Mészáros Attila, Molnár László

Selye János Gimnázium – Révkomárom (Szlovákia)
Zalka Virág, Szoboszlai Bálint, Kovács Kata Luca
Felkészítő tanár: Vajányi Orsolya, Elek József

Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium – Sárospatak
Molnár Dániel, Palánki Emese, Thomka Balázs
Felkészítő tanár: Remeczki Imre

Széchenyi István Gimnázium – Sopron
Salga Hanna, Töreki Milán, Vígh Hanna
Felkészítő tanár: Robotka Csaba, mentor: Szentpéteri Tamás

Cikk megosztása:
Keresés az oldalon
BAM Híradó

BAM TV

Csak egy kérdés

Mit gondolsz a nyári és téli időszámításról?

Legközelebbi programok
  • Nincs esemény
Copyright
BAM
©2019 Új Fejezet Békés Megyéért
Ifjúsági Egyesület
Minden jog fenntartva!