Íme öt irodalmi fenegyerek, akikről ebben a formában nem meséltek az irodalomtanárok:
Ady Endre
Ady kibérelheti magának az első helyet, ha balhés költőre kell gondolni, híres volt a félrelépéseiről. A verseiből ismert Lédával (Brüll Adél) való kapcsolata nem nevezhető szokványosnak, ugyanis a nő, nem csak, hogy idősebb volt Adynál, de még férjnél is volt. Léda férje, Diósy Ödön a kapcsolatukkal teljesen tisztában volt, néha még hármasban is eljártak szórakozni. Ady később feleségül vette Boncza Bertát, aki Csinszkaként vált ismertté. A hölgy 17 évvel volt fiatalabb a férjénél, amit az akkori kor botrányosnak tartott. Ady nőügyei mellett komoly alkoholproblémákkal is küzdött, rendszeresen előfordult, hogy 4 liter bort megivott egy-egy nap és a cigarettát is számolatlanul szívta.
Balassi Bálint
Az első, magyar nyelven író költőnknek is jutott elég botrány az életébe. 1584-ben az unokatestvérét Dobó Krisztinát vette feleségül és hozományként elfoglalta a sárospataki várat. Mindkét nagy múzsája, Losonczy Anna (Júlia- és Anna-versek) és Szárkándy Anna (Célia-versek) is még férjnél volt, mikor Balassi udvarolt nekik. Életében a költőt többször is megvádolták zaklatással, molesztálással és fosztogatással is.
Faludy György
Faludy nem ölt, nem volt alkoholista és még csak nem is csalt meg senkit. A művész biszexualitása manapság már nem jelent sokaknál gondot, de a korkülönbség közte és az első feleségét követő kapcsolatai között annál inkább. A költő a nála 28 évvel fiatalabb Eric Johnsonnal élt együtt 36 évig, majd 2002-ben feleségül vette Kovács Fannyt, aki 65!!! évvel volt fiatalabb nála. A művész élete végéig a nála jóval fiatalabb nővel élt.
Csáth Géza
Eredeti nevén Brenner József bizonyítottan szex- és morfiumfüggő volt. Előbbire a naplója adja a bizonyítékot, rengeteg szexuális töltetű élményt leírt benne. A morfiumot egy kísérlet apropóján kezdte el használni, cserébe gyorsan rá is szokott. 1919-ben került a bajai elmeosztályra, de rövidesen megszökött. A feleségét lelőtte és magával is megpróbált végezni, de az öngyilkosság sikertelen volt. Ettől a pillanattól elindult az ördögi kör: ismét kórházba került és ismét megszökött. Később Pantopon-túladagolásban halt meg.
Babits Mihály
Ady özvegye, Csinszka alig egy hónappal férje halála után felkereste Babitsot. A nő sikeresen elcsábította a költőt, de kapcsolatuk csak egy évig tartott. Babits 1920-ban Szabó Lőrinccel élt egy lakásban és ide érkezett Tanner Ilona (Török Sophie). aki titkárnőként közben Szabó Lőrinccel folytatott viszonyt. Később már Lőrinc mennyasszonya volt, amikor Babits megkérte a kezét. A szerelmi háromszögben Babits nyerte el a hölgy kegyeit.
Öt irodalmár, akik igencsak zűrös életvitelt éltek, de egy dolog vitathatatlan: a magyar irodalom kevesebb lenne nélkülük!